سفارش تبلیغ
صبا ویژن
دبستان ابوذرغفاری
[ و فرمود : ] اگر بدین شمشیرم بر بینى مرد با ایمان زنم که مرا دشمن گیرد ، نگیرد ، و اگر همه جهان را بر منافق ریزم تا مرا دوست دارد ، نپذیرد ، و این از آن است که قضا جارى گشت و بر زبان پیامبر امّى گذشت که فرمود : اى على مؤمن تو را دشمن نگیرد و منافق دوستى تو نپذیرد . [نهج البلاغه]

نوشته شده توسط:   محمد ضخیمی  

دکتراحمد مرادی به عنوان مدیر کل روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش معرفی شد .

به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش دکتر احمد مرادی با حضور در جمع کارکنان روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش طی سخنانی ضمن تقدیر از زحمات زاده حسین مدیرکل سابق روابط عمومی ، شناسایی برخی از مشکلات و چالش های دستگاه ها را  با استفاده از تکنیک افکارسنجی از جمله وظایف مهم روابط عمومی ها دانست و اظهار داشت : رصد افکار عمومی و شناسایی مشکلات و چالش های مبتلا به دستگاه ها مبتنی بر افکار سنجی ، آینده نگری و آینده پژوهی از مسوولیت های مهم روابط عمومی هاست . ادامه مطلب...

 

نوشته شده توسط:   محمد ضخیمی  

حدیث

 

از امام باقر علیه السلام نقل شده است که حضرت رسول اکرم فرمودند:

«چون بنده ی مومن به سوی نماز بر می خیزد، خداوند عالم نظر رحمت به سوی او می افکند، و روی لطف و احسان به سوی او می دارد؛ و رحمت او بالای سرش تا آسمان بر او سایه می اندازد، و ملایکه گرد او را احاطه می نمایند تا آفاق آسمان. و حق تعالی ملکی را موکل می سازد، که بر بالای سر او ایستاده، بگوید: اگر بدانی که منظور نظر رحمت کیستی و با که مناجات می کنی، هر آینه به غیر او التفات ننمایی و هرگز از جای نماز حرکت نکنی.»

(بحارالانوار جلد 84 صفحه 241 حدیث 26)


 

نوشته شده توسط:   محمد ضخیمی  

در بیستم جمادى الثانى سال دوم بعثت، از صلب پیامبر اکرم- صلى الله علیه و آله و سلم- و از رحم پاک و مطهر خدیجه، دخترى پا به عرصه وجود نهاد، دخترى که همتاى على (ع)، سرمنشأ و ریشه سلسله امامت و ولایت، و الگوى تمامى مؤمنین و موحدین است .


در یکى از ملاقاتها که بین پیامبر و جبرئیل صورت گرفت، امین وحى الهى عرض کرد: اى محمد! خداوند على اعلى به تو سلام مى‏رساند و امر مى‏نماید که چهل روز از خدیجه دورى کنى! آن حضرت 40 روز به خانه خدیجه نرفت .ادامه مطلب...

 

نوشته شده توسط:   محمد ضخیمی  

دوشنبه 87 خرداد 27  10:6 عصر

نماز در تمام ادیان بوده است 

قبل از حضرت محمد صلّى اللّه علیه و آله در آئین حضرت عیسى هم نماز بوده که قرآن از زبان او نقل مى کند که خداوند مرا به نماز سفارش کرده است:

«واوصانى بالصلوة»

 وقبل از او موسى بوده که خداوند به او خطاب مى کند:

«اقم الصلوة لذکرى»

 و قبل از موسى پدر زن او حضرت شعیب بوده که نماز داشته است :

 «یا شعیب اصلاتک تاءمرک»

 و قبل از همه آنها ابراهیم بوده که از خداوند براى خود و ذریّه اش توفیق اقامه نماز را مى خواند:

«ربّ اجعلنى مقیم الصلوة و من ذریّتى»

و این لقمان است که به فرزندش مى گوید:

«یا بنىّ اقم الصلوة و اءمربالمعروف و انه عن المنکر»

پسر من نماز را بپا دار و امر به معروف و نهى از منکر کن .

جالب آن است که معمولا در کنار نماز سفارش به زکات مى شود ولى از آنجا که نوجوان معمولا پول ندارد، در این آیه در کنار نماز به جاى زکات به امر به معروف و نهى از منکر سفارش شده است .

 


 

نوشته شده توسط:   محمد ضخیمی  

دوشنبه 87 خرداد 27  10:6 عصر

 

تاثیر معرفت در حضور قلب و خشوع

 

هرچه انسان در مراتب یقین و معرفت، کامل تر باشد و عظمت معبود را بیشتر بشناسد، در مقام بندگی خاضع تر و ذلیل تر می شود؛ می توان گفت حضور قلب در نماز، تابع حالت آدمی است.

در روایات آمده است، هنگامی که پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) به نماز می ایستادند، رنگ مبارک آن حضرت از خوف الهی متغیر می شد و از سینه ی آن حضرت صدایی مانند صدای دیگی که در جوش باشد، می شنیدند.

همچنین نقل شده است که چون وقت نماز داخل می شد، حضرت امیرالمومنین علیه السلام اندام مبارکش به لرزه می آمد، و از رنگ به رنگ می گردید! مى پرسیدند: چه می شود شما را؟ می فرمود: رسید هنگام ادای امانتی که بر آسمان و زمین عرضه کردند، و آنها ابا کردند و ترسیدند که آن را بپذیرند. آدمی متحمل آن شد - بار تکلیف-  پس نمی دانم که چون متحمل این بار شده ام، نیک ادا خواهم کرد یا نه!

بحارالانوار جلد 84 صفحه 248


 
<      1   2   3   4   5      >
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 
یکشنبه 100 اردیبهشت 26
امروز:   7 بازدید
دیروز:   5  بازدید
فهرست
پیوندهای روزانه
آشنایی با من
دبستان ابوذرغفاری
محمد ضخیمی
بهترین دبستان در شرق تهران
لوگوی خودم
دبستان ابوذرغفاری
اوقات شرعی
حضور و غیاب
آوای آشنا
اشتراک
 
طراح قالب
www.parsiblog.com