سفارش تبلیغ
صبا ویژن
دبستان ابوذرغفاری
بر نیکوترین این امّت از کیفر خدا ایمن مباش که خداى سبحان فرموده است : « از کیفر خدا ایمن نیستند ، مگر زیانکاران » و بر بدترین این امت از رحمت خدا نومید مگرد . که خداى سبحان فرموده است : « همانا از رحمت خدا نومید نباشند جز کافران » . [نهج البلاغه]

نوشته شده توسط:   محمد ضخیمی  

سه شنبه 87 خرداد 28  10:53 عصر

درباره نظام تحصیلی بریتانیا

اگر شما با نظام آموزشی بریتانیا آشنا نباشید، احتمالا این مطالب اندکی برای شماگیج کننده باشد.   اگر در مورد تفاوت بین امتحانات مطمئن نیستید و از زمان و چرایی این امتحانات بی اطلاع هستید، ا ن نکات راهنما را بخوانید.

دانشجویان در انگلیس در سن 15 سالگی دوره پایان سیکل اول متوسطه (جی اس سی ای) را در طی دو سال می خوانند و در پایان این دوره امتحان آن را می دهند.  اینها سالهای آخر دوره آموزش متوسطه دانش آموزان در نظام آموزشی است.   در این مرحله، دانش آموزان می توانند تحصیل را رها کرده و به دنبال کار بروند یا اینکه به ادامه تحصیل بپردازند.

سنتی ترین شیوه برای دانش آموزانی که قصد دارند به دانشگاه بروند ماندن در مدرسه یا شرکت در دانشکده ای است که دوره سطح عالی دوساله در آن ارائه می شود.   این دوره این امکان را به دانش آموزان می دهد که  در هر دانشگاهی برای دوره درجه ای اعلام تقاضا کنند که البته این امر مشروط به آن است که آنها شرایط ورود به دانشگاه مورد نظر را داشته باشند.

راه دیگر این است که اگر دانش آموزی از قبل در مورد کار یا تحصیل انتخاب خود را انجام داده باشد، می تواند دوره فونداسیون را بگذراند. این دوره به دانش آموزران کمک می کند در رشته تخصصی که قصد دارند کار بکنند شناخت عمیقی به دست آورند یا اینکه برای گرفتن مدرک دانشگاهی در آن کار مورد نظر در مدت زمان کم آماده شوند.

درباره موارد زیر بیشتر بخوانید:

امتحان پایان سیکل اول متوسطه (جی سی اس ای)

جی سی اس ای ها چه هستند؟?
جی سی اس سی ها امتحانات اصلی ای هستند که دانش آموزان بریتانیا باید برای تکمیل مرحله اول تحصیلات متوسطه یا دبیرستان بگذرانند.   پس از اتمام برنام های  جی سی اس ای شما به سطح عالی آموزشی، فونداسیون یا امثال آن پیشرفت می یابید.

چه درسهایی را می توان بخوانم؟
طیف وسیع و جالبی از درسهای جی سی اس ای وجود دارد که شما برای تحصیل می تواند از میان آنها انتخاب کنید.  برخی از درسهای این سطح اجباری و برخی از آنها اختیاری است.  برای مثال، در دانشکده بلربایز، شما 3 درس اصلی را می خوانید و پس از گذراندن آنها تا 3 درس دیگر را از میان گزینه های دیگر موجود انتخاب می کنید.

درسهای اصلی:  ریاضیات، انگلیسی و مطالعات کامپیوتر. 
درسهای اختیاری:  حسابداری، هنر، بیولوژی، مطالعات تجاری، شیمی، اقتصاد، جغرافیا، اقتصاد طبیعی و فیزیک.
 
جی اس سی ای ها شامل چه مواردی می شوند؟
با توجه به درسهایی که شما انتخاب می کنید، به شما درسهایی که در کلاس درس یا آزمایشگاه ارائه می شود داده خواهد شد.   در برخی موارد حتی به شما گردش علمی نیز تعلق می گیرد. 

از شما انتظار می ورد که تکالیف و پروژه های تحقیقی فردی یا گروهی را انجام دهید.  جهت مطمئن شدن از پیشرفت شما، امتحانهایی به طور مرتب در اغلب دوره های جی اس سی ای  به عمل می آید.

من چه گونه ارزیابی خواهم شد؟
برای هر درس مربوط به جی اس سی ای که شما می گیرید، به شما نمره نهایی تعلق می گیرد که از الف (بالاترین) تا ج است. نتیجه جی اس سی ای حاصل یکی از روشهای ارزیابی یا چندین روش خواهد بود: 

• امتحانهایی که از خارج به آنها نمره یا درجه داده می شود.
• ارزیابی مستمر در طول دوره، برای مثال تکالیف طی دوره و آزمایشهای عملی.

لطفا توجه داشته باشید که: نسبت کار پایان ترم به امتحانهای شما به درس و زمان بندی امتحانهای شما بستگی دارد و بنابراین کار پایان ترم متفاوت خواهد بود.

نمره های جی اس سی ای من بیانگر چیست؟
نمره های جی اس سی ای شما ارزیابی میزان موفقیت شما در سطح آموزش متوسطه یا دبیرستان است.   همچنین، آنها میزان توانایی شما برای ارتقا به آموزش سطح عالی یا مدرک معادل استاندارد را ارزیابی می کنند.   در برخی از دانشگاهها به دست آوردن حداقل خاصی در بعضی از درسها به عنوان یکی از شرایط ورود به  دانشگاه  تعیین شده است.   گذشته از آن، یرخی از شرکتها تنها در صورتی به تقاضای استخدام شما رسیدگی خواهند کرد که شما در بعضی از درسها نمره خاص و مورد نظر آنها را به دست آورده باشید.

من از خواندن جی اس سی ای چه چیزهای دیگری به دست خواهم آورد؟
تحصیل چنین طیف وسیعی از درسها به شما در تصمیم گیری در خصوص رشته مورد علاق اتان کمک خواهد کرد. اگر می خواهید به آموزش سطح عالی ارتقا پیدا کنید، خواندن جی اس سی ای ها زمینه لازم و مطلوبی را برای شما فراهم خواهد آورد.  شما موارد زیر را در خود پرورش خواهید داد: 

• توانایی تفکر انتقادی
• مهارتهای تحقیق و تحلیل
• تکنیکهای تحصیل
• توانایی کار گروهی

در مورد دوره بلربیز بیشتر بخوانیدRead more


سطح پیشرفته (سطح A  )

سطح A  ها چه هستند؟
افراد علی القاعده در انگلیس، ولز و ایرلند شمالی بین سنین 16تا 18 سالگی به تحصیل سطح A  ها می پردازند، البته به دانش آموزان سنین بالاتر نیز توصیه می شود در این دوره ها شرکت کنند.  آنها محبوبترین راه برای ورود به موسسات آموزشی سطح بالاتر در بریتانیا هستند.

چند واحد باید بگیرم؟
برای ورود به یکی از دانشگاههای اصلی بریتانیا نیاز است که 3 یا 4 نمره در سطح A به دست آورید، البته اگر استعداد استثنایی داشته باشید می توانید 5 واحد بگیرید.

چه درسهایی را می توان بخوانم؟
می توانید از میان طیف گسترده ای از سطوح A، از جمله رشته های مالی-اقتصادی، علوم، هنر و علوم انسانی انتخاب کتید.  ما در بلربیز به شما توصیه می کنیم در رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل بدهبد.   با وجود این، ما موارد زیر را برای آمادگی شما جهت دست یابی به مدارک خاصی توصیه می کنیم:

  • علوم، پزشکی و مهندسی:  ریاضیات، ریاضیات تکمیلی، فیزیک، شیمی و بیولوژی. 
  • مالی-اقتصادی، علوم انسانی و حقوق:  ریاضات، اقتصاد، حسابداری، مطالعات مالی-اقتصادی، ادبیات انگلیسی و ردان شناسی.

سطوح A شامل چه مواردی می شوند؟
هر سطح A شامل 6 واحد هستند که در دو مرحله تحصیل می شود:

  • مرحله 1- سطح پیشرفته فرعی:  شما واحد را خواهید خواند و پس از اتمام آن به شما مدرک سطح پیشرفته اصلی اعطا خواهد شد.  
  • مرحله 2: سطح A 2 شما مجموعه دوم 3 واحدی را بخوانید که بدین ترتیب سطح پیشرفته فرعی شما به سطح A کامل تبدیل خواهد شد.

لطفا توجه داشته باشید که: پس از اتمام سطح A 2 درجه سطح A فرعی شما به درجه سطح A تبدیل خواهد شد.  اگر شما تصمیم داشته باشید تا سطح A 2 ادامه تحصیل دهید، می توانید درجه سطح A فرعی خود را جفظ کنید.  این می تواند به عنوان بخشی از تقاضای شما برای دانشگاه مورد استفاده قرار گیرد.

نمرات من بیانگر چه چیزی هستند؟
برای هر درسی که در سطح A شما می گذرانید، نمره ای از A تا ای به شما تعلق می گیرد. شرایط ورود و تحصیل در دوره های دانشگاهی که شما درخواست نموده اید به یکی از اشکال زیر خواهد بود:

  • نمره ها: به عنوان AAB, BCC یا CCC .
  • به عنوان مثال نمره تعرفه A UCAS: 360, 300 یا 280 .

شما می توانید نمره سطح A مورد پیش بینی و نمره سطح A فرعی را به طریق زیر به معادل آن در سیستم UCAS تبدیل نمایید:

سطوح A

نمره امتیاز
A  120
B  100
C  80
D  60
E  40

سطوح AS

نمره امتیاز
A 60
B 50
C 40
D 30
E 20

بسیاری از شرکتها تقاضانامه شما را بر اساس رتبه سطح A و مدرک شما مورد ارزیابی قرار می دهند

از گرفتن سطوح A چه چیزهای دیگری به دست می آورم؟
علاوه بر تحصیل دانشگاهی، هدف از تحصیل در سطح A تقویت توانایی های مهم زیر است:  تفکر مستقل، مهارتهای مطالعه، کار گروهی، تحقیق و تجزیه و تحلیل.  این امر همچنین به شما در تصمیم گیری در تحصیل در سطح دانشگاهی کمک می نماید.

در مورد دوره سطح A بلربیز بیشتر بخوانیدRead more

دوره های پایه

دوره پایه چیست؟
برنامه های پایه به منظور کمک به پذیرفته شدن به دوره های مدرکی در دانشگاه طراحی شده اند.   آنها به طور خاص بین 9 ماه تا 2 سال طول می کشند.

چرا من باید دوره پایه را بخوانم؟
اگر شما می توانید به هر یک از این سوالها جواب مثبت بدهید، دوره پایه برای شما لازم خواهد بود:

• آیا نیاز دارید انگیسی خود، مهارتهای تحصیل دانشگاهی خود را قبل از تحصیل در سطح مدرک تقویت کنید؟
• آیا شرایط لازم برای ورود به داشنگاههای بریتانیایی را ندارید؟
• آیا برای ورود به دوره مدرکی به دانش در موضوع دانشگاهی خاصی نیاز دارید؟

در بلربیز، ما در تربیت دانشجویان بین المللی تخصص داریم و می تواند شما را برای موفقیت در کنار اتباع بریتانیایی در دانشگاه کمک کند.   پس از اتمام برنامه های دوره پایه بلربیز شما موارد زیر را کسب خواهید کرد:

• مهارت زبان انگلیسی تا حدی که برای موفقیت در سطوح دانشگاهی لازم است. 
• مهارتهای لازم، از قبیل تفکر مستقل، کار گروهی، تحقیق و تجزیه و تحلیل.
• پایه علمی قوی در رشته تحصیلی انتخابی

همچنین می توانیم ورود شما را به یکی از 38 دانشگاه طرف ما برای تحصیل در رشته انتخابی شما را تضمین کنیم.

دوره چه مدت طول می کشد؟
دوره پایه در دانشکده بلربیز فشرده بوده و 9 ماه طول می کشد.

درباره دوره پایه بلربیز بیشتر بخوانیدRead more


 
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 
یکشنبه 100 اردیبهشت 26
امروز:   8 بازدید
دیروز:   5  بازدید
فهرست
پیوندهای روزانه
آشنایی با من
دبستان ابوذرغفاری
محمد ضخیمی
بهترین دبستان در شرق تهران
لوگوی خودم
دبستان ابوذرغفاری
اوقات شرعی
حضور و غیاب
آوای آشنا
اشتراک
 
طراح قالب
www.parsiblog.com